Corsair Vengeance RGB 32GB (2x16GB) DDR5 6200MHz C36 RAM Memory Kit - White | CMH32GX5M2B6200C36W
Product image 1
Product image 2
Product image 3
Product image 4
Product image 5
Specifications
SKU SY-RAM10103
Specifications
Memory Series
VENGEANCE RGB DDR5
Memory Type
DDR5
Memory Size
32GB (2 x 16GB)
Tested Latency
Tested Voltage
1.30V
Tested Speed
6200
Memory Color
WHITE
SPD Latency
SPD Speed
4800MHz
Brand CORSAIR
Weight 0.150000
RAM Capacity 32 GB
ENGEANCE RGB DDR5 DRAM
DYNAMIC TEN-ZONE RGB LIGHTING
ONBOARD VOLTAGE REGULATION
CUSTOM INTEL® XMP 3.0 PROFILES
WIDE COMPATIBILITY
Optimized for the latest generation of DDR5 compatible INTEL® Motherboards.
-70%
Product Information
Shipping & Returns
Description
SKU SY-RAM10103
Memory Series
VENGEANCE RGB DDR5
Memory Type
DDR5
Memory Size
32GB (2 x 16GB)
Tested Latency
Tested Voltage
1.30V
Tested Speed
6200
Memory Color
WHITE
SPD Latency
SPD Speed
4800MHz
Brand CORSAIR
Weight 0.150000
RAM Capacity 32 GB
ENGEANCE RGB DDR5 DRAM
DYNAMIC TEN-ZONE RGB LIGHTING
ONBOARD VOLTAGE REGULATION
CUSTOM INTEL® XMP 3.0 PROFILES
WIDE COMPATIBILITY
You may also like
-70%
Thumbnail 1Thumbnail 2
CORSAIR DOMINATOR PLATINUM RGB 32GB (2x16GB) DDR5 DRAM 6000MHz C36 Memory Kit — Black